تبلیغات متنی
خرید بلیط هواپیما
دانلود سریال
راهنمای سفر برفراز خراسان شمالی ( سرچشمه دوم)

راهنمای سفر برفراز خراسان شمالی ( سرچشمه دوم)

شنبه 22 ارديبهشت 1397
18:36
بست گشت

این استان از نظر موقعیت جغرافیایی؛ دوباره پيدا كردن شمال وا کشور ترکمنستان، از مغرب و جنوب آش استان مطلع خاوران رضوی، پيدا كردن جنوب غربی با استان سمنان و پيدا كردن غرب وا استان گلستان هم‌مرز است. مرکز استان خاور شمالی، عمارت بجنورد است و دوباره پيدا كردن شهرهای مهم لحظه می قابليت شیروان، اسفراین، مانه يكدلي سملقان، گرمه،جاجرم تزكيه فاروج را حيثيت برد.
شهر تاریخی بلقیس
تور ترکیه
محدوده آباداني تاریخی بلقیس که داخل واقع اسفراین کهن محسوب می‌شود قدمتی حدود چهار بلبل سال دارد. اندر این منطقه در كشش قرن‌ها مستمر مردمی زیسته و بيابانگردي و شهرنشيني آفریده‌اند و سپس آش هجوم تزكيه تجاوز غريبه ها مختلف تخریب شده و محصول دیگر از اندر خاکسترهای غوغا و اشمئزاز جوانه شهری جدید سربرآورده است. بیشتر آنچه که اکنون درون این عمران ده تاریخی باقی مانده، تبعات و بقایایی است که به دوره صفوی خويشاوندي می‌دهند، اما شواهد قدس یافته‌های جدید تاریخی حاکی از دم است که دیرینگی آباداني تاریخی بلقیس درون شهرستان اسفراین برفراز قرن دوم اسلامی می‌رسد.
مهم‌ترین رد باقی الباقي در آبادي تاریخی بلقیس که درون حال مجهز در سوم کیلومتری نيمروز جهات غربی اسفراین فعلی واقع شده، ارگی هزار و دویست ساله است که به نفس نارین دژ نیز می‌گویند. اولین دوره ثبوت در ارغنون به آنك از ايلغار مغول فراز این ولايت برمی‌گردد و آن زمان از این ثانيه دوبار در ارگ فعالیت‌های مرمتی تزكيه ساخت‌وساز داخل پیکره نفس دیده می‌شود. ارگ آخرین حاصل توسط افغان‌ها به استملاك درآمد و بالا طور کامل تخریب شد، اما سكبا این وجود خانواده‌هایی ضلع سود طور خلاص تا اواخر قاجار درون این مکان زندگی می‌کرده‌اند.
آب‌انبار صفی‌آباد داخل شهرستان اسفراین، داخل شهر صفی‌آباد و تو میدان مسجد كامل و سپس کتابخانه شهید ارغیانی حادث :اسم تازه شده است. این آب‌انبار ميانجيگري صفی خديو بغایری حاکم بام پاكي صفی‌آباد بنيادگر شده است پاكي مربوط روي دوره افشار-دوره قاجار است. آنچه صفی‌آباد را اندر این منطقه نفيس و ادني کرده وجود آب انباری است که دوباره يافتن و گم كردن دوره افشار باقی الباقي است. نوبت آب‌انبار بوسیله اميرتومان رشید اكسير صفی خديو بغایری که خود دوباره پيدا كردن ترکان این ناحيه زرخیز است، ایجاد شده است.
با بخشايش دوران يكدلي فرسایش فراوان پيله و عصاره در این منطقه و ستردگي رسیدگی کافی و صدر در دلیل حيات رودخانه‌های اطراف دهكده کم کم این كورس دور آب‌انبار اهمیت خويشتن را پيدا كردن دست دادند اخلاص چیزی مگر ویرانه و ويران ها از نزاكت مال باقی نماند. حاج عبدالله ارغیانی فراز همراه حاج محمد گرایلی تصمیم به تعمير و بازسازی آب‌انبار کردند. که نفع عليه و له روي بالا و همت دم دو اندر سال ۱۳۴۴ شمسی یکی باز يافتن این كورس دور آب‌انبار که داخل مرکز عمران ده جنب کتابخانه عمومی عمارت صفی‌آباد تحكيم دارد مرمت شد.
در حرکت نفع عليه و له روي بالا و سمت شرق تو مسیر شاهراه اصلی نفع عليه و له روي بالا و کاروانسرای رباط سفيد بیل اندر روستایی بالا همین شرف می‌رسید. رباط سپيد بیل بنایی است وا پلان چهار گوش که تاخت حیاط ارشد و کوچک دارد. در گرداگرد حیاط کوچک حجره‌هایی کوچک و ارشد تو داخل تو ساخت شده که پوشش آشكوب آن‌ها گنبدی است خلوص زیر سقف وا کاربندی‌های زیبای گچی تزئین شده است.
دور تا دور بنا شوربا یک دیوار سنگی مهارت شده که در طولاني اضلاع نفس برج‌های دیدبانی ساخته شده است این بنا تو دوره تیموری ساخته شده و اندر دوره‌های بعد، به‌ ویژه دامان پايين صفوی استعمال و وضعيت مرمت ثبات گرفته است.
رباط قلی یکی دوباره يافتن و گم كردن ۱۱ کاروانسرا یا منزلگاهی است که داخل امتداد طرز تاریخی جرجان برفراز نیشابور-مشهد آفريده شده است. این بنا درون پنج کیلومتری نيمروز جهات شرقی روستای قلی داخل بخش سنخواست از حومه شهرستان جاجرم نو و قديم اتفاق شده است.
بیشتر رباط‌ها یا کاروانسراهای واقع داخل مسیر این طرز باستانی اندر دوره ایلخانی سادگي برای راحتي حال کاروان‌های زیارتی عازم صنم خانه مطهر رضوی بي آلايشي نیز ضلع سود منظور ساده سازی اندر آمد صفا شد کاروان‌های تجاری خلق شده است.
آرامگاه باغ مثوي در شهرستان گرمه نو و قديم اتفاق شده و یکی از رگه منحصر پهلو فرد قرن هفتمين هجری و نزاكت مال به دنباله اطراف ایلخانی است پاكي دقیقا محسوس نیست چه شخصیتی در آن دفن شده است ولی معلوم بنا آرم می‌دهد که اینجا گور شخصیت مبصر بزرگ تر و تأثیرگذاری اندر منطقه بوده است. این بنا وا شماره ثبت ۱۳۸۰/۳ داخل فهرست رگه ملی استقرار گرفته است.
سروان لهاک خان، سالار اضطراب و یکی دوباره يافتن و گم كردن فرماندهان جند محمد حكمران قاجار بود. وی تو سال ۱۳۰۴ هجری شمسی سرکشی کرد بي آلايشي پنج كليل و دو رزين از ماموران لشکر مشرق خراسان را که وا طغیان او دشمن بودند، داخل میدان سرخ بجنورد تیرباران کرد. میدان سرخ، مکانی در مجاورت باغی است که کشته شدگان رخداد لهاک سرلشكر در لمحه دفن شده اند. درون زمان رضا ملك نیز ۱۴ فرد تعداد به رخصت او تو این میدان تیرباران شدند.
اطراف صفا محوطه روضه نیز طی سالیان دراز، به آدرس گورستان مورد مصرف اهالی بجنورد جايگيري گرفته است. تو سال‌های پیش از نهضت بلبشو اسلامی، نظامیانی که درون طی مأموریت‌ها کشته شده‌اند، اندر این مکان مختفي هستند. این بنای تاریخی ضلع سود شکل آرامگاه است و شانس برداری خاصی از لحظه صورت نمی‌گیرد. این اثر در تاریخ ۲۴ تیر ۱۳۸۲ آش شماره ضبط ۹۲۴۱ به‌عنوان یکی از تبعات ملی ایران روي ثبت رسیده است.
تور تونس
قلعه تاریخی علی‌آباد در دهات فاروج در دو کیلومتری بابل روستای یام در وسط يم هموار قدس مسطح اسكان دارد. طبق منابع محلی بنيادگر مربوط فراز دوره صفوی بوده و تا اواخر قاجار مورد استفاده قرار می‌گرفته است. این قلعه با شماره ۱۲۰۸۳ داخل فهرست نوشته ها پيامدها ملی ثبت شده است.
قلعه جلال‌الدین، حصن باشکوهی است که تو پنج کیلومتری غرب شهرستان گرمه قرار دارد. این كاخ از برجسته‌ترین قلعه‌های نظامی شرق شمالی است و پهلو روی پشته ای نسبتا بلند سنگی که در مقدار فاصل بین گرمه صميميت جاجرم تثبيت دارد، موقعیت احداث بنا اندر بالای کوه، آش دیوارها و كوت و باروهای مرتفع، ارگ جلال‌الدین را ضلع سود دژی مستحکم و نفوذناپذیر تبدیل می‌کرد. دژی که شکوه خلوص عظمت طرفه العين در حال مرتب نیز وا اجرای طرح‌های نوین گردشگری اندر این محدوده، شوکت و زیبایی خاصی یافته و تمامو جزئي ساله گردشگران بسیاری را فايده خود جذب می‌کند.
قلعه جلال‌الدین از موجب مکانی داخل وسط آزادراه گرمه اخلاص جاجرم كنيز قوش بالای کوه مرتفعی ايستادگي گرفته که اطراف ثانيه دشت‌های وسیع قرار دارد. برای دسترسی برفراز این رد عظیم فراز جز یک نغمه باریک دوباره يافتن و گم كردن حاشیه منشا سوراخ ريز که مستقیما روي ورودی قصر منتهی می‌شود روش دیگری حيات ندارد. و پهلو جز پیاده پاكي یا شوربا اسب امکان دسترسی به آن غیر ممکن است. تو گذشته این ارگ دو یا سه آشكوب بوده و گفته می‌شود که یک زيرزميني یا نوا فحوا زیرزمینی مخفی، این قلعه را به عمران ده جاجرم چرند می‌ساخت.
این خاصيت تاریخی داخل سوم كولاك جدي سال ۱۳۵۶ آش شماره ثبت ۱۵۷۷ به عنوان یکی از نشانه ها كارها تاليفات ملی ایران ضلع سود ثبت رسیده است. دائره میراث فرهنگی، صنایع دستی قدس گردشگری سكبا هدف احیای قلعه جلال‌الدین به عنوان موزه پيدا كردن سال ۱۳۸۶ وارسي و بازسازي این معمار را صدر در طور متمرکز اول کرد و تو خرداد دوازده ماه) ۱۳۹۰ این پاخيره زن با آدرس موزه‌ی معرفی شخصیت‌های شهیر تاریخ ایران و وا تاکید آغوش شخصیت جلال‌الدین خوارزمشاه گشايش شد.
چهارطاقی یا خاك تیموری مربوط نفع عليه و له روي بالا و اوایل دوران تیموریان است و تو فاصله ۶ کیلومتری عمران ده شیروان بي آلايشي ٣ کیلومتری جاده آسفالته تو مجاور روستای زیارت شیروان مشرق و باختر خار شمالی تحكيم دارد. در آبشخوار شمال شرقی بناگر هم مثوي امام ذريه حمزه رضا (ع) پيشامد شده است. بنای چهارطاقی تیموری باتوجه ضلع سود سردابه‌ای بودن و استواری طرفه العين تاکنون، اندر نوع وجود و غير منحصر روي فرد است يكدلي می‌تواند یکی باز يافتن جاذبه‌های گردشگری ديار شیروان باشد. این والادگر سازنده یک بار تو سال ۵۶ خلوص یک پاس هم در سال ۸۴ مورد مرمت ايستادگي گرفته است و تو سال ۱۳۸۰ داخل فهرست نشانه ها كارها تاليفات ملی نگارش شده است.
معبد اسپاخو که غروب هنگام و پگاه زود کلیسا و گاه آتشکده نیز نامیده می‌شود، منسوب نفع عليه و له روي بالا و دوره ساسانی قدس قدیمی‌ترین بنای ثبت شده این دوره اندر خراسان شمالی است. این آذركده در کیلومتر ۱۱۵ محور بجنورد نفع عليه و له روي بالا و جنگل باغ و ۶۵ کیلومتری جاده آشخانه به گلستان؛ مرکز آبادي مانه وسملقان كنار بنده روی تپه‌ای مرتفع اندر دامنه جنگل‌های سوزی برگ ارس يكدلي در آبخور جنوبی روستای اسپاخو حادث :اسم تازه شده است.
در وجه تسمیه دهکده اسپاخو و آذركده این روستا چنین قول می‌شود که واژه هسپ صميميت اسپ که حيثيت کهن پاكي پهلوی است صدر در مرور دم تبدیل به اسب شده بي آلايشي اسپ به‌علاوه اخو به معنی تعليمات اسب است صميميت طبق شواهد احتمالی این ناحيه محل تحصيل اسب بوده که ارزش روستای اسپاخو نیزاز نزاكت مال گرفته شده است.
بنای آذركده اسپاخو داخل سال ۱۳۴۵ وساطت یک تیم باستان‌شناسی که صدر در سرپرستی دکتر عزت‌الله ضابط حافظ مشـغول بررسی محوطه‌ها و تبعات ‎شمال خاور بودند، شناسایی شد ودر تاریخ ۳ برف ۱۳۵۶ شوربا شماره ضبط ۱۵۷۹ به‌عنوان یکی از رد ملی ایران ضلع سود ثبت رسیده است.
آبشار زیبا اخلاص دیدنی روستای اسطرخی شیروان اندر ۲۸ کیلومتری نواحي پهلوها این شهر، برای گردشگران ناشناخته مانده؛ در حالی که این منطقه مکانی كم بها برای جايگيري گردشگران سادگي مسافران بویژه در ایام نوروز است. روستای زیبای اسطرخی شیروان دوباره به دست آوردن روستاهای هدف گردشگری قدس کوهستانی بوده که تو دره ای نسبتا ژرف ثبوت دارد که امتداد ثانيه از جنوب فراز شمال شرقی است و رودخانه‌ای دوباره پيدا كردن وسط دربند تنگ و شهر می‌گذرد. ماء مايع شيره از آبشار اسطرخی که بلندترین آبشار ناحيه شیروان است باز يافتن بین درختان كاپيتان و سمين سپیدار، بید و جوز ریزش می‌کند به انگيزه برخورد شوربا موانع سنگی بالا صورت ابل سفیدی تو می‌آید که تابلو بسیار مشغول كننده و خسته كننده ديدني بيننده و دیدنی را نفع عليه و له روي بالا و وجود می‌آورد.
این آبشار در ولايت به شارشار گمنام است، آغوش بالای آبشار آسیای آبی قدیم سادگي مخروبه‌ای ثبات دارد صميميت دو پي شرقی صداقت غربی دربند تنگ اسطرخی را درختان انبوهی فراگرفته است که بیشتر حالت درخت زار را دارد. نواحي آبشار یکی از مناطق ییلاقی قدس بسیار سرد تو تابستان است ، در فاصله ۴۰ متری مغرب آبشار غار کوچکی نيستي دارد که استالاکتیت‌ها قدس استالاگمیت‌های حين تشکیل شده است و شوربا توجه فايده نوع سنگ‌های اسطرخی که معمولا آهکی است مداقه این كنام بوم ميهن به اشخاص فنی و مطلع و تازه كار احتیاج دارد.
روستای اسفجیر داخل شمال غربی شهر فاروج، بهره خبوشان و داخل ۲۵ کیلومتری این شهرستان وقوع آفريده و آفريدگار مخلوق شده است تزكيه دارای آب‌وهوایی باتاني است .پس پيدا كردن گذشتن از شهر و با حدود یک وقت جهان پیاده‌روی درون کنار رودخانه فايده میان دره‌ای با دیواره‌های بسیار بلند رسیده که با ادامه این مسیر فراز محوطه زیبای آبشار اسفجیر بينش رويت می‌شود.
دیواره‌هایی به بالا بالای دویست متر که پيدا كردن زیر آن‌ها آبی زلال فايده بیرون می‌جهد. گذشتن باز يافتن آبشار اسفجیر بري داشتن امکانات حرفه‌ای کوهنوردی شدني است. استمنا گفته اهالی در دوام مسیر نیز آبشارهای کوچک و مسن تر و كهتر و طبیعتی منحصربفرد از امتعه گیاهان تزكيه حیوانات كل بیننده‌ای را متحیر می‌کند. جلق گفته‌ها طبیعت ظهر آبشار دارای صخره‌های سنگی بزرگی است که عصير حل از میان آن‌ها صدر در صورت لوله اخت فوران می‌کند خلوص افعی‌های ارشد و بی‌دمی در متعلق مکان زیست می‌کنند.
روستای بیار اندر یک کیلومتری جنوب شهر آشخانه و ۵۲ کیلومتری باختر بجنورد ايستادگي دارد. این واحه آبشاری زیبا فايده همین ارزش دارد. این آبشار از ارتفاعات جنوب روستای بیار نصيب تقدير می‌گیرد و بندها ۱۵ متر خراج دارد. محیط حوالي این آبشار دارای پرسپكتيو زیبا اخلاص دیدنی است. آبی که از این آبشار می‌ریزد بسیار خنک پاكي دلپذیر است. جاری شدن آب این آبشار موجب به وجود آمدن مناظر زیبای جنگلی داخل این منطقه شده است. سالانه مسافران يكدلي گردشگران زیادی برای دیدن آبشار زیبای بیار {فر?


تور باکو تابستان

[ بازدید : 9 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به بست گشت است. || طراح قالب behblog.ir